wtorek, 8 grudnia 2015

666 porad jak wyjechać w podróż dookoła świata [PORADNIK]
8.12.15

666 porad jak wyjechać w podróż dookoła świata [PORADNIK]


Minął nam właśnie 6 miesiąc w podróży, w związku z tym uważamy się za doświadczonych podróżników, backpakersów, travellerów, motoadwenczurów i obieżyświatów. Przez ten czas nabyliśmy wiedzę i pobieraliśmy nauki u różnych guru podróżnictwa (np. czytając blog Anny Muchy czy oglądając Perfekcyjną Panią Domu). Możemy się podzielić z Wami bezcenną wiedzą na temat podróżowania dookoła świata. Normalnie powinniśmy zrobić kurs online za 999 zł, ale wiemy, że nikt z Was nie ma tyle pieniędzy. Słabo Wam idzie zamawianie na http://gadzety.vvagary.pl, a co dopiero kurs. A nawet jakbyście mieli pieniądze to nie wydacie ich na poradnik, bo przecież każdy Polak sam wie wszystko najlepiej. Tytuł to 666 porad, ale będzie tylko 10. Znamy problem czytelnictwa w Polsce i wiemy, że te 10 zdań to o 9 za dużo. Nie ukrywamy, że zainspirowały nas błyskotliwe wpisy na portalu National Geographic.


1. Nie podejmuj decyzji o wyjeździe, to bez sensu. Lepiej zostań w Polsce. Pracuj po 12h dziennie, żeby kupić nowy TV czy spłacać kredyt we frankach. Inni podróżują, to sobie możesz poczytać w Internecie. Blogów i książek podróżniczych i tak jest za dużo, życia na przeczytanie Ci nie wystarczy.


2. Jeśli jednak się zdecydowałeś to pamiętaj o pakowaniu. Idź do sklepu i kup największą walizkę, jaką znajdziesz, do tego 120 litrowy plecak, koniecznie na kółkach i może jakaś torebunia. Najlepiej ekologiczna. Albo nie. Spakuj się w sam kołczan prawilności. Słyszałeś kiedyś o kimś kto podróżuje dookoła świata z samym kołczanem? Fejm gwarantowany.


3. Pakowanie: spakuj tyle rzeczy ile zdołasz unieść w swoim 120 litrowym plecaku i ile wepchniesz do wielkiej walizki. Nigdy nie wiesz kiedy przyda się żelazko, 5m przedłużacz czy kawiarka.

4. Planuj, planuj, planuj. Zrób tabelkę w Excelu na każdy dzień podróży z dokładnym opisem co, gdzie i o której będziesz zwiedzał. Brak planu to najgorsze co możesz sobie wyobrazić!!! Nie chcesz chyba pominąć jakiejś atrakcji.


5. Nie kupuj tanich biletów lotniczych, w ogóle nie kupuj biletów i nie lataj samolotem. Samoloty spadają, znikają z radarów, a nawet wybuchają. Poza tym nie chcesz, żeby ktoś zgubił twój cenny bagaż.

6. Nie rozmawiaj z miejscowymi. Mama przecież ostrzegała przed rozmowami z obcymi. Szczególnie gdy częstują Cię jedzeniem lub piciem. Wtedy uciekaj ile sił w nogach i na ile pozwoli Ci walizka.


7. Nie przejmuj się zwyczajami w danym kraju. Jesteś turystą, podróżnikiem, płacisz im przecież za to żeby Cię gościli, to sobie możesz robić co chcesz! Śmiało biegaj w krótkich spodenkach po Iranie, wejdź w butach do meczetu lub świątyni buddyjskiej, zrób awanturę, że w toalecie zamiast muszli jest dziura.

8. Nie załatwiaj wiz wcześniej. I tak potrzebujesz je do prawie każdego kraju poza Unią, do tego są strasznie drogie, więc tylko popsujesz sobie humor.

9. Zrób kanapki na drogę i ugotuj jajka na twardo.10. Czytaj tylko vvagary.pl, nic mądrzejszego nie znajdziesz.

Wszystkie te porady są zmyślone w przypływie dobrego humoru, nie próbujcie tego w domu. Tak samo jak porad z National Geographic ;) 

2 komentarze:

  1. Hehehe, dobre. Zastosuje sie do wszystkich rad. Mam juz taka ogromna walizke, ktorej nie sa w stanie poderwac z podlogi dwie dorosle osoby. Troche jak trumna, albo kredens z raczka

    OdpowiedzUsuń